Drukāt šo lapu

Kā nopirkt labu galdu - mistiskie kvalitātes kritēriji

Decembris 13, 2016
Publicēts Ergonomika

Daži pilnīgi mitoloģizēti kritēriji ir:

1. Pretsadursmes kontrole. Jauka lieta, bet pasakiet lūdzu tās reālo pielietojumu? Reāls sadursmes risks ir ar biroja krēslu, bet uz biroja krēslu reaģē tikai viena tipa kontrole – PIEZO. Visas citas ir ar nepietiekošu jūtību. Pie kam neviens ražotājs nedefinē viņu piedāvātās sistēmas jūtīgumu un darbības diapazonu. Ir situācijas, kad pretsadursmes kontrole tiešām ir nepieciešama, piemēram risks satikties ar atvētu logu kustībā uz augšu.

 

2. Galda celtspēja plaši tiek izmantos kā galda kvalitātes kritērijs, kas tikai daļēji atbilst patiesībai. Vienkārši paņemiet kalkulatoru un saskaitiet uz galda esošo mantu svaru. Pie kam ražotājs parasti uzrāda celtspēju galda centrā vai vienmērīgi sadalīto. Realitātē tā tas nekad nav, paskatieties uz savu galdu – svars ir vienā malā. Pie šādiem noteikumiem galda kopējai celtspējai joprojām ir nozīme, bet vēl lielāka nozīme ir mehānisma konstrukcijai un rāmja dizainam.

3. Kolonnas konstrukcija. Ja viss ir izdarīts pareizi ( no konstruktīvā viedokļa ) galds ar 3 posmu kolonnu  vienmēr būs labāks par galdu ar 2 posmu kolonnu. Bet tikai pie nosacījuma, ja viss ir izdarīts pareizi, kas ir daudzu faktoru kopums. Realitātē vienmēr tiek meklēts kompromiss starp cenu, izskatu un īpašībām.

4. Galds ar motoru katrā kolonnā ( kājā ) pret galdu ar vienu motoru. Sistēma ar vienu motoru tiek būvēta, lai galds būtu lētāks. Protams, tam parasti nav pieejami tādi paši parametri kā daudzmotoru galdam. Bet vai visus tos labumus vienmēr vajag? Dzenoties pēc labākās cenas daži vienmotoru modeļi tiešām ir briesmīgi un degradē produktu grupu kopumā. Bet ticiet ekspertam, arī daudzmotoru ģimenē ir pamatīgi kropļi.

5. Galda maksimālais augstums kā svarīgākais kritērijs. Nepareizi, ir svarīgs arī zemākais augstums. Uzdevums nav aizstāt sēdēšanu ar stāvēšanu. Uzdevums ir REGULĀRI MAINIT DARBA POZĪCIJU. Arī sēdēt var dažādi, ja to atļauj krēsls. Esot atpūtas pozā, darba galdam ir jābrauc zemāk kā standarta biroja galda augstums ( Latvijā ir ieviesies augstums 740mm, kas ir virs vidēji pieņemtā 720mm ). Galdam ir jābūt ne augstākam kā 700mm un zemākam kā 1200mm. Kopumā, pirmo elektriski augstumā regulējamo galdu iesaku pirkt to sākumā rūpīgi apskatot, salīdzinot ar citiem modeļiem, paņemto uz testu un lietojot vismaz nedēļu.

Pēdējo reizi rediģēts Sestdiena, 23 Marts 2019 16:50