Nerunāsim par galda augstumiem, tas lai paliek gala izvēlei.
Ievadam pārējais.
1. Monitors.
Strādājot sēdus pozīcijā monitora augstuma un attāluma līdz lietotājam regulācijai nav izšķiroša nozīme. Tā ir papildus ērtība, ne vairāk. Monitor sagāzuma leņķa dinamiska regulācija vispār nav nepieciešama, to nevar izmantot. Mainot darba pozu no atpūtas, sēdus, pussēdus un stāvus, monitor pozīcijas dinamiska regulācija ir obligāti nepieciešama. Bez tās augstumā regulējamu galdu lietot nevar, lietotājs paliek pie pozīcijas sēdus.
2. Vadi.
Fiksēta augstuma galda virsma lieliski paslēpj zem tā esošo vadu saimniecību, parasti lietotājs tur neskatās. Ar augstumā regulējamo galdu tā vairs nav, pie maksimālā augstuma 1250mm, viss kas zem gala ir lieliski redzams pašam un īpaši – apkārtējiem. Operatīvās lietošanas elektrību ir ieteicams novietot uz galda virsmas.
3. Atvilknes.
Klasiskie un pierastie atvilktņu bloki jau pirms kādā laika zaudēja savu lietošanas vērtību, tajos savu dzīvi pabeidz daudzas saimniecībā kādreiz vajadzīgas mantas, kuras izmest neļauj ierastais taupīgums. Komplektā ar augstumā regulējamo galdu, atvilkņu bloks kļūst vēl mazāk pielietojams un ( ja tiek saglabāts tā ierastais augstums / atvilkņu skaits ) tas var būt bīstams galda mehānismam. Biežāk lietojamās lietas ir jānovieto uz galda virsmas vai zem tās, izmantojot speciālas konstrukcijas atvilknes, plauktus un piekaru sistēmas.
4. Galda virsma.
Ir tāda jocīga plakne kuras izskatam un formai tiek pievērsta liela vērība, lai beigās to nokrāmētu ar dokumentiem, datoru un citādām darbam nepieciešamām lietām. Vispirms padomājiet par iespēju izmantot esošo darba virsmu. Kā likums darba virsmas kalpo ļoti ilgi un izmantojamas arī augstumā regulējamam galdam, nomainot nesošo konstrukciju – rāmi. Ja ir nepieciešama jauna virsma, tad optimālais izmērs ir 1600*800mm. Ne biezāku par 25mm. Ir svarīgi atcerēties: mūsdienās galda virsma ir smagākais priekšmets uz galda rāmja, 20-25 kg.
5. Liela darba virsma
( dziļums virs 900mm, platums virs 2000mm, L veida forma vai galds ar papildus sānu galdu ). Reti, bet joprojām ir nepieciešama. Tās nepieciešamību ir jāizvērtē ļoti rūpīgi. Lai galds būtu komfortabls, ir jārēķinās ar dārgāku risinājumu.
6. Darba vietu atdalošie paneļi
ir ļoti nepieciešami, tie nodrošina lietotāja personīgo telpu. Parasti lamināta paneļi veido atdalošo barjeru, bet pasliktina darba apstākļus un būtiski palielina svaru uz galda. Ir jāizmanto ar audeklu apvilkti paneļi, ar mīkstu pildījumu, vēlams ar definētām akustiskām īpašībām. Un lūdzu ievērojiet - panelis var traucēt monitora dinamiskai regulācijai.
7. Apgaismojums uz galda.
To izvēloties ir jānovērtē jau iepriekš izvēlēto lietu novietojums uz galda, elektrības pieejamība. Galda lampu noteikti vajag testēt pirms pirkšanas, modernās LED spuldzes ir labas, bet konkrētais gaismas spektrs un gaismas avota novietojums var būt nepatīkams.
8. Darba krēsls.
Par spīti tam, ka visas saruna ir ap un par stavgaldu, labs darba krēsls ( un pat krēsli ) ir aktuālāki kā iepriekš. Pie klasiska galda strādāt varēja tikai vienā pozīcijā – stīvi sēdus. Ar ļoti mazām variācijām. Krēsla augstumu iestādīja vienreiz. Ar augstumā regulējamu galdu parādās citas iespējas ( links uz sadaļu krēslu izvēle ).
Tikai pašās ekskursijas beigās ir jāpievēršas galda nesošās konstrukcijas izvēlei.